טיול ג'יפים  - הר כרכום הר סיני בנגב,  ציורי סלע

זהו טיול ג'יפים לאיזור מדברי בתול  בשילוב  ההרפתקאה ההיסטורית של חיפוש וזיהוי הר סיני - המאורע העיקרי בהוויה של יציאת מצריים .  הטיול בהר כרכום קשור ב  3 נושאים עיקריים:

 

1. התאוריה שהר כרכום הוא הר סיני.

2.  ציורי הסלע במדבר  . ראה תערוכת ציורי סלע

3. הפולחן במדבר שדרכו ננסה ללמוד על האמונות  באיזור.


   

הר כרכום

הזיהוי המקובל ל "הר סיני" הוא ג'בל מוסא אך בנצרות רק הפלג יווני אורתודוקסי מאמין בכך ולכן רבים עדיין מחפשים את הר סיני!  למרות שמיקומו של הר סיני נשתכח   ונאמר עליו  "ומקומו לא נודע"  החיפושים  ממשיכים במרץ רב. הרעיון שהר כרכום הוא הר סיני הוסק : ממיקומו של ההר שנמצא, בין ארץ עמלק וארץ מדיין , ומהחפירות  שנעשו ע"י פרופ' עמנואל ענתי .  לפי הממצאים בהר ברור שהר כרכום היה מרכז דתי והר קדוש , יש עדויות לכך החל מלפני כ 50,000 שנה . ההר שימש כאתר עליה לרגל לאנשי המדבר שבנו את מחנותיהם לרגליו ואז מעטים מהם עלו לפסגה בכדי לבצע את טקסי הדת. עדויות רבות בהר ,כמו מצבות מעגלי אבנים, קברים וכמות אדירה של ציורי סלע ( כ 40,000), מעידות על פעילות דתית ענפה ועל החשיבות הפולחנית של הר כרכום.

הטיולים שלנו להר כרכום

טיול הג'יפים להר כרכום מותר רק בסופי שבוע וחגים בגלל הגבלות הצבא. הטיול כולל הדרכה, הסעה, וביטוח מלא להסעת נוסעים.  היציאה וחזרה היא מ  מצפה רמון. היציאה בשעה 8:00 וחזרה משוערת היא בסביבות 18:00. טיול זה כולל סיור רגלי בהר במסלול של כ 4 שעות. ההליכה אינה מאומצת , קושי קל עד בינוני.

אורך הטיול

תאור קצר של הטיול

טיול

קוד

1 יום

טיול ג'יפים  של 1  יום.  כולל סיור רגלי של 4 שעות בהר

הר כרכום

MK01

2 ימים

טיול ג'יפים 2 ימים לינה בחניון  למרגלות ההר  ולמחרת סיור של 6-8 שעות בהר

הר כרכום

MK02